Nábytek z dýhy

Kresba dřeva v celé své kráse.
Zhotovíme vám dýhový nábytek na míru.
Poradíme si s jakýmikoli prostory.
Postaráme se o zaměření, návrh, materiál a realizaci.

Dýhový nábytek ve vašem interiéru vynikne

Vyrobíme vám obývací sestavu, kuchyňskou linku i stůl v jednotném dekoru. Dýhované MDF desky jsou díky ceně a tvarové stálosti výhodné pro rozměrný nábytek, jako je šatní skříň nebo komoda. Na přání můžete mít i jakékoli další výrobky z dýhy.

Dýhované desky a jejich výhody

Přírodní povrch

Tvarová stálost

Vzhled masivu za nižší cenu

Dlouhodobá odolnost

Možnost moření a lakování

Poradíme vám, jaká dýha je na nábytek nejlepší

Borovice, třešeň, bříza? Každé dřevo má svou unikátní strukturu a barvu. Její odstín pak můžeme změnit mořením a lakováním. Ukážeme vám vzorník s reálnými kousky dýhy a vy si vyberete tu, která se vám zalíbí nejvíc. Zajímavou kresbu má například smrková, ořechová a jasanová dýha.

Dýha vs masiv

Nábytek z dýhy, nebo masivu? To je otázka. Na první pohled vypadají oba materiály stejně. Na druhý už uvidíte drobné rozdíly. U dýhy se kresba dřeva pravidelně opakuje a rozmístění let je rovnoměrnější. Jinak jsou oba materiály podobně odolné, dýha je pak navíc tvarově stálá a nekroutí se. Na druhou stranu se oproti masivu hůř opravuje. Zato pořizovací cena dýhovaných MDF desek je nižší než desek z masivního dřeva.

Co je dýha

Tenká vrstva dřeva (0,3 – 6 mm), která vzniká krájením nebo loupáním vybraných kmenů stromů. Používá se k výrobě dýhovaných desek (lepením na nosné desky DTD, MDF).

DTD je dřevotříska, která se vyrábí slisováním rozdrceného materiálu s formaldehydovou pryskyřicí.

MDF je dřevovláknitá deska, vyrábí se lisováním vláken dřevěných štěpků a zbytků kvalitního dřeva. Ty se pojí lepidlem za použití teploty a tlaku.

Toužíte po novém nábytku?

Rádi vám poradíme

Když potřebujete svou představu probrat s odoborníkem. Ujasnit si materiály, dekory, užité vlastnosti ... Zjistit co je, a není v určitém rozpočtu možné. Domluvte si návštěvu přímo u nás v truhlárně.

Zpracujeme nezávaznou kalkulaci

Znáte už konkrétní parametry nábytku. Nebo máte dokonce nákres. Pošlete nám je a my vám rovnou připravíme cenovou nabídku.