Nábytek z překližky

Nápaditý design s průmyslovým nádechem.
Unikátní textura dodá vašemu interiéru výjimečný vzhled.
Vyrobíme vám překližkový nábytek na míru
do jakýchkoli prostor.

Vyrobíme vám jakýkoli překližkový nábytek

Zatímco dříve se překližka používala hlavně na zadní díly skříní nebo dna šuplíků, dnes s přehledem zdobí i pohledové plochy nábytku. Originálně vypadají celé obývací stěny nebo kuchyně z překližky.

Překližka se dobře kombinuje s dalšími materiály. Stávající nábytek můžeme třeba jen doplnit menšími kousky, jako jsou poličky a rámy zrcadel. Oblíbené jsou také židle z překližky. 

Výhody nábytkové překližky

Je rozměrově a tvarově stálá, nezkroutí se.

Dá se tvarovat, což je ideální pro výrobu židlí.

Vhodná pro výrobu velkých desek různých tlouštěk.

Obklad z překližky jako dominanta moderního interiéru

Obklad stěny, stropu nebo podkroví. Zhotovíme vám velkoformátové překližkové desky, které můžeme umístit, kamkoli chcete. Skvělé je, že do nich jde bez problémů vrtat. Snadno tak přiděláte poličky, obrázky, zrcadlo nebo věšáky. Z překližky vám můžeme vyrobit také stěnu do předsíně.

Truhlářská překližka a další druhy

Překližky se dělí na několik druhů. Pro výrobu nábytku a interiérových dveří se používají překližky truhlářské. Odolnější překližky multiplex obsahují ještě více vrstev a hodí se na rámy postelí, schodišťové stupně a exteriérové dveře.

Především ve stavebnictví mají uplatnění překližky voděvzdorné (výroba bednění, stavebních dílců a obkladů) a foliované (betonářské práce, ale třeba i podlahy nákladních aut). Překližky se sníženou hořlavostí se používají pro vybavení veřejných budov a prostředků (nádraží, tramvaje).

Co je to překližka

Překližka je deska slepená ze tří a více vrstev loupané nebo krájené dýhy, které se spojují do kříže. Pro ještě vyšší pevnost je někdy doplňuje vrstva kovová. S překližkou se můžete setkat také pod označením vrstvené dřevo. Právě systém vrstvení umožňuje vyrábět rozměrné desky s výbornými mechanickými vlastnostmi. 

Toužíte po novém nábytku?

Rádi vám poradíme

Když potřebujete svou představu probrat s odoborníkem. Ujasnit si materiály, dekory, užité vlastnosti ... Zjistit co je, a není v určitém rozpočtu možné. Domluvte si návštěvu přímo u nás v truhlárně.

Zpracujeme nezávaznou kalkulaci

Znáte už konkrétní parametry nábytku. Nebo máte dokonce nákres. Pošlete nám je a my vám rovnou připravíme cenovou nabídku.